Röfle / Balyaj / Ombre

Röfle Nedir ?

Röfle, saç rengini yumuşatmak amacıyla saç aralarına simetrik olarak 1-2 ton daha açık renkle boya uygulanması işlemidir. Röflenin ilk avantajlarından bir tanesi saçın doğal görünümünü kaybetmeden ışıltı kazanması diyebiliriz. Normalde röfle için 6 ton kullanılabileceği söyleniyorsa da, bizim tavsiyemiz 1-2 tondan fazla renk kullanılmamasıdır. Ayrıca balyaj ve gölge de röfle çeşididir. Yani gölge ve balyajı da kapsar röfle.

Röfle Modelleri

Röfle nedir konusunu izah ettiğimize göre, gözümüzde canlanabilmesi açısından röfle modellerini de ele alalım. Hemen birkaç röfle modeli ekliyoruz. Yazı sonunda fotoğraf galerisinde daha fazla röfle modeline ulaşabilirsiniz.

Balyaj Nedir ?

Balyajda aslolan saçın asıl renginin korunmasıdır. Balyaj nedir diyecek olursak da, saçın uç kısımlarına uygulanan renk açma tekniğidir. Balyaj sayesinde hem saçın doğallığı korunmuş olur hem de uçlarında ve boylarda yapılan açma tekniği sayesinde saçlar daha ışıltılı görünür.

Balyaj Modelleri

Gölge Nedir ?

Gölge nedir diyecek olursak, saçın bir veya iki ton açığı veya koyu hali kullanılarak oluşturulan gölgeleme işlemidir. Saçımızdan daha açık tonların kullanılması halinde saçlarımız ışıltı kazanacaktır, koyu tonların kullanılması halinde ise saçlarımız derinlik kazanır.

Gölge Modelleri

Ombre Nedir ?

Ombre nedir diyecek olursak, Röflenin içerisinde yer alan ve balyaja benzeyen bir saç modelidir. 2018 yılında oldukça popüler olan ombre saç stilinde amaç, saçların uç kısımlarına doğru ışıklandırılmasıdır.  Balyaj ile arasındaki en belirgin fark ise, ombre saç modelinde iki renk arasında solma çizgisi varken, balyajda iki renk arasındaki geçişin çok daha yumuşak olmasıdır.

Ombre Modelleri